Zapraszamy do udziału:
w psychoterapii grupowej prowadzonej w zintegrowanym podejściu psychodynamicznym i interpersonalnym. Grupowa forma terapii opiera się na założeniu, że przeżywane problemy w funkcjonowaniu psychicznym mają swoje źródło w relacjach z innymi ludźmi. Udział w grupie stwarza możliwość uczenia się poprzez doświadczenie siebie w kontakcie z innymi ludźmi. Sprzyja to pogłębieniu świadomości dotyczącej własnych wzorców kontaktowania się z innymi i budowania z nimi relacji.
Wymiana informacji zwrotnych pomiędzy uczestnikami, pomoc psychoterapeutów w rozpoznawaniu nieświadomych konfliktów i zniekształconych założeń daje możliwość przekształcania nieadaptacyjnych wzorców relacyjnych. Trudności emocjonalne mogą być w grupie przeżywane oraz poddawane refleksji i rozumieniu.
Dla kogo?
Psychoterapia grupowa jest skuteczną formą pomocy dla osób, które:
- Przejawiają problemy w tworzeniu i utrzymaniu bliskich relacji;
- Szybko ulegają emocjom, są impulsywne lub przeciwnie, nadmiernie unikają konfrontacji;
- Mają problemy z rozpoznawaniem, doświadczaniem i wyrażaniem uczuć;
- Są nadmiernie wycofane i nieśmiałe;
- Mają trudności w przeżywaniu radości i spontaniczności;
- Obawiają się bliskości, wątpią w to, że potrafią kochać, mają kłopoty w przyjmowaniu miłości, czułości
i serdeczności; - Doświadczają pustki i poczucia braku sensu życia;
- Przeżywają niepokój, napięcie, szczególnie w sytuacji kontaktu z innymi;
- Boją się wyrażać złość;
- Nie rozumieją dlaczego inni złoszczą się na nich.
Jaka forma?
Grupa liczy 8-10 osób, jest prowadzona przez dwoje psychoterapeutów po ukończonym szkoleniu akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Spotkania grupowe odbywają się raz w tygodniu, (czwartek, w godzinach 17.00-20.00), w Wojewódzkim Ośrodku Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia w Opolu. Udział w grupie trwa dwanaście miesięcy, poprzedza go indywidualna konsultacja z terapeutą. W sprawie ustalenia terminu spotkania zapraszamy do kontaktu telefonicznego z jednym z terapeutów prowadzących:
- Ewa Dubiel, tel. 606 720 306
- Michał Paczka, tel. 602 610 023