Motywowanie bez oporu
Dialog Motywujący jako skuteczna metoda motywowania do zmiany zachowań
Szkolenie w wymiarze 16h edukacyjnych
Termin szkolenia: Opole 4-5 grudzień 2019
Rozpoczęcie godz. 9:00
Opis przedmiotu szkolenia:
Osoby nadużywające substancji psychoaktywnych, uzależnione, zachowujące się destrukcyjnie wobec siebie i otoczenia przejawiają małe zainteresowanie zmianą swoich zachowań i niechętnie korzystają z oferty pomocy psychologicznej. Wśród osób pomagających mają opinię opornych, niekonsekwentnych, słabo współpracujących.
Metoda Dialogu Motywującego Rollnicka i Millera jest efektywnym sposobem pracy z osobami nieświadomymi swoich problemów lub niegotowymi do podjęcia zobowiązania do zmiany. Metoda ta opierająca się na uznaniu podmiotowości i autonomii klienta pomaga mu w niekonfrontacyjny, bezpieczny sposób zobaczyć rozbieżność między jego potrzebami, wartościami, celami, dążeniami - a zachowaniami, które prezentuje. Pomaga mu zwiększyć świadomość problemu i przekroczyć ambiwalencję w podejmowaniu decyzji o zmianie
Charakterystyka usługi:
Szkolenie merytoryczne o charakterze wykładowo-warsztatowym dla grupy do 22 terapeutów uzależnień, psychologów, psychoterapeutów mających doświadczenie w pracy z osobami używającymi substancji psychoaktywnych, w wymiarze 16h lekcyjnych wg programu autorskiego. Wykonawca opracuje dla uczestników materiały edukacyjne oraz materiały do ćwiczeń. Osoby biorące udział w szkoleniu powinny mieć gotowość do ćwiczenia nowych umiejętności. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o udziale w szkoleniu, przygotuje je zleceniodawca, oraz otrzymają książkę autorstwa wykładowcy: „Motywowanie do zmiany zachowań”.
Miejsce szkolenia:
WOTUiW Opole ul. Głogowska 25 B
Informacja o osobie prowadzącej:
Jadwiga Fudała - socjolog, specjalista psychoterapii uzależnień (certyfikat nr 41), terapeuta motywujący (certyfikat nr 41). Organizator systemu lecznictwa odwykowego w zakładach karnych, wieloletni kierownik wojewódzkiego ośrodka terapii uzależnienia w województwie mazowieckim oraz wykładowca Szkoły Wyższy Psychologii Społecznej oraz Szkoły Wyższej Finansów i Zarządzania, autorka licznych artykułów i publikacji w obszarze profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych. Od lat prowadzi szkolenia różnych grup zawodowych: terapeutów uzależnień, lekarzy, sędziów rodzinnych, kuratorów, pracowników pomocy społecznej, członków GKRPA, księży, przedstawicieli samorządów, których celem jest poszerzenie umiejętności i zwiększenie skuteczności uczestników w rozwiązywaniu problemów alkoholowych występujących w obszarach ich funkcjonowania. Zwolenniczka metody Dialogu Motywującego jako sposobu efektywnego motywowania do zmiany szkodliwych zachowań osób, które nie chcą się zmienić. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej. Od 2005 r. kierownik Działu Lecznictwa Odwykowego i Programów Medycznych w PARPA.
Dokumenty do pobrania:
Program szkolenia
Formularz zgłoszenia